Round Results

RESULTS 2017

Round 1

Bexley

1st C. Wilton (38)

2nd K. Plaisted (37)

3rd M. Gabel (34)

4th D. Hind (33) c/b

5th N. Fraietta (33)

Round 2

Woodville

 1st T. Johnson (70)

2nd N. Fraietta (71)

3rd K. Plaisted (72)

4th M. Gabel (77)

5th D. Hind (78)

PUTTING

M.Gabel (29) c/b

Round 3

Barnwell Park

 1st N. Fraietta c/b (38)

2nd C. Wilton (38)

3rd R, Bryant (37)

4th M. Gabel (35)

5th M. Wilton (34)

 Round 4

Georges River

1st R. Squillari (66)

2nd K. Plaisted (71)

3rd S. Fletcher c/b (73)

4th M. Gabel c/b (73)

5th R. Fletcher (73)

Round 5

Rosnay

1st T. Howells (41)

2nd R. Bryant (36)

3rd N. Fraietta (35)

4th R. Squillari (33)

5th M. Gabel (32) c/b

Round 6

Bardwell Valley 

 1st S. Fletcher (60)

2nd R. Squillari (69)

3rd R. Bryant (72)

4th M. Gabel (77)

5th T. Howells (78) c/b

Round 7

Brighton Lakes

 1st N. Fraietta (29) c/b

2nd R. Squillari (29)

3rd T. Johnson (28) c/b

4th K. Plaisted (28)

5th S. Fletcher (25) c/b

Round 8

Massey Park

1st M. Wilton (64)

2nd K. Plaisted (69)

3rd I. McCarthy (70) c/b

4th R. Squillari (70)

5th N. Fraietta (75)

Round 9

Hurstville

1st N.Fraietta (39) c/b

 2nd R. Fletcher (39)

3rd R. Bryant (34)

4th M. 4Winter (30)

5th R. Squillari (29) c/b

Round 10

Rosnay (Auburn)

1st  N. Fraietta (63)

2nd  M. Gabel (64)

3rd  T. Howells (68)

4th  R. Bryant (69)

5th  I. McCarthy (70) c/b

Putting

1st N.Fraietta (30)c/b

 

Round 11

Presentation Day

Stroke Championship

1st

2nd

3rd

Stableford Championship

1st

2nd

3rd

Putting Champion

1st

 

President Cup Winner

 

 

RESULTS 2016

Round 1

Fox Hills

1st K. Plaisted (34)

2nd P.Hind (c/b) (30)

3rd. S. Fletcher (30)

4th M. Winter (27)

5th M. Wilton (c/b) (26)

 

Round 2

Woodville

1st T. Howells c/b (70)

2nd K. Plaisted (70)

3rd. D. Hind (71)

4th A. Ferretti c/b (73)

5th M. Gabel (73)

Putting

1st R. Squillari c/b 29

 

Round 3

Barnwell Park

1st P. Hind (42)

2nd T. Howells (41)

3rd W. Edgtton (39)

4th R. Fletcher (35)

5th M. Gabel (33)

 

Round 4

Georges River

1st R. Fletcher (68)

2nd P. Hind (71)

3rd M. Gabel (72)

3rd M. Wilton (74)

5th K. Plaisted (74)

 

Putting

T. Johnson (29)c/b

Round 5

Rosnay

ABANDONED WASHED OUT

 

Round 6

Bardwell Valley

1st J. Mason (69)

2nd M. Wilton (70)

3rd C. Wilton (72)

4th T. Howells (75)

5th R. Fletcher (76)

Putting

J. Mason (34)

Round 7

Marrickville

1st. S. Fletcher (33)

2nd. R. Squillari (32) (c/b)

3rd. P. Hind (32)

4th. T. Johnson (31)

5th. M. Gabel (30)

 

Round 8

Massey Park

1st.  J. Mason (73)

2nd. P. Hind (74) c/b

3rd. R. Squillari (74)

4th M. Gabel (77) c/b

5th R. Fletcher (77)

Putting

N.Fraietta (30)

Round 9

Hurstville

1st N. Fraietta (35)

2nd T. Howells (32)

3rd R.Bryant (31)

4th J.Mason (28)

5th R.Squillari (27)

 

Round 10

Rosnay (Auburn)

1st. P. Hind (62)

2nd R. Squillari (65) c/b

3rd S. Fletcher (65)

4th R. Fletcher (66)

5th K. Plaisted (68) c/b

Putting

1st T. Johnson (31) c/b

Round 11

Presentation Day

Well done to the winners for the year. Good to see new faces in the winners circle.

President’s Cup

1st P. Hind

Stroke

1st J. Mason

Stableford

1st P. Hind

Putting

1st K. Plaisted

 

RESULTS 2015

Round 1

Fairfield

1st T. Johnson (46)

2nd M. Wilton (42)

3rd R. Mumby (40) c/b

4th R. Fletcher (40)

5th K. Plaisted (39)

 

Round 2

Woodville

1st T. Johnson (74)

2nd M. Gabel c/b (75)

3rd B. Young (75)

4th M. Winter (77)

5th M. Wilton c/b (79)

 

Round 3

Barnwell Park

 1st Brian Young (46)

2nd Russell Fletcher (45)

3rd Merv Gabel (39)

4th Michael Winter (38)

5th Col Wilton (37)

Round 4

Georges River

1st K. Plaisted (73)

2nd M. Gabel (74)

3rd T. Johnson (76)

4th R. Squillari (82)

5th M. Winter (91)

Round 5

Rosnay

1st T. Howells (41)

2nd B. Young (40)

3rd K. Plaisted (39)

4th T. Johnston (33)

5th S. Fletcher (32)

Round 6

Bardwell Valley

1st M. Winter (59) c/b

2nd T. Howells

3rd J. Mason (65) c/b

4th D. Marsh (65)

5th M. Wilton (66)

Round 7

Marrickville

1st M. Gabel (39)

2nd M. Winter (36)

3rd P. Hind (35)

4th R. Mumby (34) c/b

5th R. Fletcher (34)

Round 8

Massey Park

1st J. Mason (65)

2nd T. Howells (67) c/b

3rd T. Johnson (67) c/b

4th R. Bryant (67) c/b

5th B. Young (67)

 

Round 9

Hurstville

1st T. Howells (39)

2nd R. Squillari (33)

3rd K. Plaisted c/b (31)

4th M. Wilton c/b (31)

5th R. Fletcher c/b (31)

 

Round 10

Rosnay

1st B. Young (66)

2nd D. Marsh (67)

3rd K. Plaisted (71)

4th M. Gabel (72) c/b

5th A. Crowney (72) c/b

 

Round 11

Barnwell Park

Presentation Day

Well done to all for a good turnout to congratulate our champions for 2015. Congratulations to Peter for winning the best outstanding shirt competition.

 

RESULTS 2014

Round 1

Fairfield

1st S. Fletcher (43)

2nd T. Johnson (42)

3rd M. Gabel (40)

4th R. Mumby (38)

5th R. Squillari (36)

 

Round 2

Woodville

1st Tim Howells (71)

2nd Michael Winter (76)

3rd John Mason (79)

4th Mark Wilton (80) c/b

5th Tim Johnson (80) c/b

 

Round 3

Barnwell Park

1st Tim Howells (37)

2nd Michael Winter (36)

3rd Ken Jones (35) c/b

4th Tim Johnson (35)

5th Merv Gabel (30) c/b

 

Round 4

Georges River

1st M. Winter (68)

2nd T. Johnson c/b (74)

3rd T. Howells (74)

4th K. Jones (75)

5th K. Plaisted (76)

 

Round 5

MENAI (THE RIDGE)

1st M. Winter (33) (c/b )

2nd T. Johnson (33)

3rd T. Howells (30)

4th D. Marsh  (28)

5th M. Gabel (27)

 

Round 6

Bardwell Valley

1st Don Marsh (62)

2nd Rob Squillari (68)

3rd Tim Howells (70)

4th Michael Winter (72)

5th Ken Jones (73)

 

Round 7

Marrickville

 1st Russell Fletcher (41)

2nd Rob Squillari (39)

3rd Michael Winter (37) c/b

4th Scott Fletcher (37) c/b

5th Ray Mumby (37)

 

 Round 8

Massey Park

 1st Don Marsh C/B (37)

2nd Rob Squillari (37)

3rd Scott Fletcher (36)

4th Russell Fletcher C/B (31)

5th Tim Johnson (31)

 

Round 9

Hurstville

 1st Ken Jones (70)

2nd Brian Young C/B (72)

3rd Tim Johnson (72)

4th Kevin Plaisted (76)

5th Scott Fletcher C/B (78)

 

Round 10

Rosnay (Auburn)

 1st Mark Wilton (63)

2nd Scott Fletcher (68)

3rd Brian Young (69)

4th Russ Fletcher (72) C/B

5th Tim Johnson (72) C/B

 

Round 11 (Barnwell Park)

Presentation Day + Ambrose

Well done to all the players who turned out for the fun event.

Well done also for the colourful shirts with Mark being the standout.

 

RESULTS 2013

Round 1

Fairfield

1st  M. Gabel (39)

2nd  S. Witherby (38)

3rd K. Plaisted (38)

4th M. Winter (37)

5th T. Howells (36) c/b

 

Round 2

Woodville

1st K. Plaisted (66)

2nd M. Wilton (70)

3rd T. Johnson (72)

4th R. Squillari (76)

5th S. Witherby (81)

 

Round 3

Barnwell Park

1st T. Howells (40 (c/b))

2nd S. Witherby (40)

3rd M. Winter (39)

4th T. Johnson (38)

5th C. Wilton (34)

 

Round 4

Georges River

1st Michael Winter (68) c/b

2nd Col Wilton (68)

3rd Ken Jones (72)

4th Stuart Witherby (77)

5th Rob Squillari (80)

 

Round 5

Rosnay (Auburn)

1st Russell Fletcher (36)

2nd Ken Jones (35) (c/b)

3rd Brett Harris (35) (c/b)

4th Merv Gabel (35)

5th Stuart Witherby (34)

 

Round 6

Fairfield

1st Rob Squillari (65)

2nd Col Wilton (71) (C/B)

3rd Ken Jones (71) (C/B)

4th Michael Winter (71)

5th Brian Young (76)

 

Round 7

Marrickville

1st Russell Fletcher (35 (c/b))

2nd Merv Gabel (35)

 3rd Brian Young (30)

4th Ken Jones (29 (c/b))

5th Stuart Witherby (29)

 

Round 8

Hurstville

1st Russell Fletcher (58)

2nd Michael Winter (60)

3rd Brian Young (63)

4th Tim Johnson (c/b 65)

5th Merv Gabel (65)

 

Round 9

Bardwell Valley

1st Don Marsh (36)

2nd Michael Winter (33)

3rd Rob Squillari (32 c/b)

4th Tim Johnson (32)

5th Mark Wilton (30)

 

Round 10

Rosnay (Auburn)

 1st Tim Johnson (65)

2nd Mark Wilton (67)

3rd Ken Jones (69)

4th Col Wilton (70) c/b

5th Stu Witherby (70) c/b

 

 Round 11

Barnwell Park (Canada Bay)

Ambrose

1st Rob, Brian, Merv, Col with 49.75

2nd Michael, Don, Tim H., Russell (50)

3rd Tim J., Jurgen, Ken 51.33

RESULTS 2012

Round 1

Fairfield

1st C. Wilton (37)

2nd M. Wilton (37)

3rd B. Harris (37)

4th M. Borg (34)

5th S. Witherby (32)

 

Round 2

Woodville

1st K. Plaisted (70)

2nd R. Squillari (75)

3rd K. Jones (76)

4th T. Johnson (77)

5th D. Marsh (77)

 

Round 3

Barnwell Park

1st S. Witherby (38)

2nd K. Jones (36)

3rd K. Plaisted (36)

4th M. Wilton (35)

5th T. Johnson (34)

 

Round 4

Georges River 

 1st  T. Johnson (70)

2nd R. Squillari (72)

3rd S. Witherby  (79) c/b

4th R. Mumby (79)

5th M. Wilton (81)

 

ROUND 5

 Auburn (Rosnay)

1st B. Young 41

2nd K. Plaisted 39

3rd R. Fletcher 37

4th M. Gabel 35

5th C. Wilton (C/B) 34

 

ROUND 6

Fairfield 

 1st Ken Jones (67)

2nd Rob Squillari (68)

3rd Kevin Plaisted (70)

4th Ray Mumby (71)

5th Mark Wilton (73 c/b)

 

ROUND 7

Marrickville

Ist Ray Mumby (38)

2nd Tim Howells (36) C/B

3rd Brian Young (36) C/B

4th Tim Johnson (36)

5th Ken Jones (33)

 

ROUND 8

Barnwell Park

1st Brian Young (54)

2nd Tim Howells (64)

3rd Russ Fletcher (66)

4th Tim Johnson (67)

5th Kev Plaisted (68)

 

ROUND 9

Hurstville

1st John Mason (39)

2nd Mark Wilton (37)

3rd Rob Squillari (35)

4th Brian Young (33)

5th Don Marsh (31) c/b

 

ROUND 10

Auburn

1st Rob Squillari (62)

2nd Kevin Plaisted (64)

3rd Merv Gabel (67)

4th Stuart Witherby (69)

5th Don Marsh (70)

 

Round 11

Barnwell Park

Ambrose event

Stuart Witherby

Rob Squillari

Don Marsh

Mike Borg

Followed by Presentation and AGM

 

Results 2011

Round

Fairfield

1st S. Witherby

2nd B. Young

3rd K. Jones

4th D. Marsh

5th M. Winter

 

Round 2

Woodville

1st T. Johnson

2nd A. Crowney

3rd B. Harris

4th S. Witherby

5th M. Gabel

 

Round 3

Barnwell Park

1st M. Winter

2nd A. Crowney

3rd T. Johnson

4th D. Marsh

5th K. Jones

 

Round 4

Georges River

1st M. Winter

2nd S. Witherby

3rd R. Fletcher

4th C. Wilton

5th M. Wilton

 

Round 5

Rosnay (Auburn)

1st K. Jones

2nd R. Squillari

3rd C. Wilton

4th R. Fletcher

5th T. Johnson

 

Round 6

Fairfield

1st K. Jones

2nd M. Winter

3rd A. Crowney

4th S. Witherby

5th M. Gabel


Round 7

Marrickville

1st M.Wilton

2nd R.Mumby

3rd A.Crowney

4th T.Johnson

5th M.Gabel

 

Round 8

Barnwell Park

1st D. Marsh

2nd  M. Winter

3rd  B. Young

4th  K. Plaisted

5th  B.  Harris

 

Round 9

RAE

1st  M. Wilton 29 (c/b)

2nd T.  Johnson 29 (c/b)

3rd M. Winter 29

4th K.  Jones 27

5th C. Wilton 24

 

Round 10

Richmond

1st  B. Harris (68)

2nd K. Plaisted (71)

3rd M. Winter (74)

4th K. Jones (75) c/b

5th R. Squillari (75)